top of page
07 bis_edited.jpg
Wibroprasa MWP 07 bis - jest przeznaczona do produkcji płyt "JOMB" oraz wszelkich wyrobów betonowych od wysokości 40 do 350 mm.

Wibroprasa MWP 07 bis jest powiększoną wersją wibroprasy MWP 05 bis. Został zwiększony stół roboczy na wymiar 850x1250

Formowanie odbywa się za pomocą wibroprasowania na paletach drewnianych o wymiarach 1400 x 950 x 50.

Wydajność bloczka betonowego wynosi około 900 szt./h (forma 18 sztukowa)

Zaletą wibroprasy jest prosta obsługa, niski koszt eksploatacji związany z prostotą budowy oraz elementów sterujących i wysoka wydajność produkcji. (ok. 400 cykli/8h roboczych).

Wibroprasa posiada 4 elektrowibratory po 1.3 kW. Dwa na stole wibracyjnym i dwa na stemplu, które zostają załączone podczas docisku stempla w końcowej fazie procesu produkcyjnego, aż do momentu uzyskania odpowiedniego wymiaru gotowego wyrobu.

Czas wibracji wstępnej stołu wibracyjnego jest regulowany dzięki zastosowaniu przekaźnika czasowego, co daje możliwość dopasowania czasu wibracji w zależności od wyrobu oraz zastosowanej receptury mieszanki betonowej. Dodatkowo do kosza zasypowego został zastosowany elektrowibrator o mocy 0.25 kW, który podczas otwierania kosza zostaje jednocześnie załączony, w celu oderwania zaprawy betonowej od ścian bocznych kosza.

Sterowanie wibroprasą odbywa się za pomocą pilota sterującego, co daje możliwość ingerencji obsługującego w proces formowania i przebiegu produkcji na każdym jego etapie. Skrajne położenie elementów mechanicznych oraz załączenie poszczególnych czynności w procesie produkcyjnym zapewniają wyłączniki krańcowe firmy EATON Moeller. Układ hydrauliczny wyposażony jest w pompę hydrauliczną 48 l/min napędzaną przez silnik elektryczny o mocy 11 kW. Siłowniki hydrauliczne sterowane są za pośrednictwem elektrozaworów.

odbiornik 1.png

Odbiornik łańuchowy

Współpracuję z wibroprasą MWP 07 bis oraz ze spiętrzarką MS-1. Zapewnia łagodniejsze przemieszczenie wyrobów na blacie produkcyjnym gotowych do sztaplowania. Po dojazdu blatu do wyłącznika krańcowego odbiornik wyłącza się i jednocześnie załącza spiętrzarkę MS-1.
spiętrzarka.png

Spiętrzarka MS-1

Służy to sztaplowania gotowych wyrobów. Działa w pełnym automacie oraz umożliwia sztaplowanie na dwa rzędy. Maksymalna wysokość sztaplowania wynosi 1.6m.
bottom of page